Hurtownia Zabawek

AdBlue: dodatek do silników wysokoprężnych

Pompa do AdBlue
Pompa do AdBlue

Pod nazwą AdBlue sprzedawany jest wodny roztwór mocznika. Jest to dodatek przeznaczony do stosowania w silnikach wysokoprężnych.

Dlaczego należy dolewać AdBlue?

AdBlue stosowany jest w celu zmniejszenia ilości tlenków azotu, których duże ilości zawierają spaliny emitowane przez samochody z silnikiem Diesla. W najnowszych modelach samochodów osobowych i ciężarowych znajdują się więc dwa wlewy: paliwa oraz AdBlue. AdBlue nie jest substancją niebezpieczną, ale musi być przechowywany w specjalnych pojemnikach. Producent zbiorników AdBlue proponuje zbiorniki jedno- i dwupłaszczowe.

W jakich warunkach przechowuje się AdBlue?

Zbiorniki na AdBlue najczęściej wykonane są z tworzywa sztucznego. Wodny roztwór mocznika jest bowiem bardzo mocno korozyjny, nie można go przechowywać i transportować w zwykłych metalowych pojemnikach. Z uwagi na wysoką korozyjność również pompa do AdBlue oraz węże i pistolety muszą spełniać określone wymagania.

Firma Storage Partners produkuje zbiorniki do Adblue z przeznaczeniem do magazynowania i transportu tego środka w wielu gabarytach objętościowych. Dodatkowo tworzy pompy do dystrybucji AdBlue dla stacji paliw oraz właścicieli flot samochodów ciężarowych.

Zagłosuj na post
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz