Hurtownia Zabawek

Aktor i widz – czyli czym są teatry?

Czym są teatry
Teatry to miejsca uniesień kulturalnych

Kiedyś wybitni filmowcy i krytycy filmowi twierdzili, że teatr, ta starożytna forma manifestacji ludzkiej twórczości, wkrótce zginie, ponieważ jego możliwości są po prostu niewielkie w porównaniu z nieograniczonymi siłami kina i kwitnącej telewizji. Jednak na razie, w naszych czasach te ponure prognozy ani trochę się nie zmaterializowały. Teatry żyją i nie ustępują telewizji. Na czym polega sekret tej witalności, tej niesamowitej konserwacji przez teatr swojego „ja” w dobie powszechnego entuzjazmu dla technologii i podziwu dla niej?

Zapewne przede wszystkim dlatego, że teatr zachowuje swoją główną broń – bezpośrednią, chwilową, żywą komunikację pomiędzy aktorami a widzami. To jest realne i niezwykle potrzebne jest współczesnemu człowiekowi, napędzanemu wyczerpującym rytmem życia. Teatr to dziś rzadka przystań, gdzie wszystko jest naturalne, ludzkie, gdzie nie ma ogłuszających wzmacniaczy, nie ma migotania martwego ekranu, nie ma technologii, która wypełniałaby wszystko, ale są ludzie żyjący – aktorzy, naturalne głosy, które słyszysz i jesteś wśród ludzi takimi, jakimi są.

Repertuar Opery Poznań i najwyższa jakość aktorstwa przedstawień teatralnych i operowych gwarantują niezwykle doznania kulturowe oraz rozrywkę na naprawdę wysokim poziomie – https://opera.poznan.pl

Zagłosuj na post
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz