Hurtownia Zabawek

Centralne systemy klimatyzacji – wentylacja z klimatyzacją

Wentylacja z klimatyzacją
Specjalistyczna wentylacja z klimatyzacją

Coraz częściej w nowoczesnym budownictwie stosuje się centralne systemy wentylacji aktywnej z rekuperacją, w których pojawia się też klimatyzacja. Jak coś takiego wygląda w praktyce?

Ogrzewanie nawiewowe z wentylacją

Mechanizm jest tutaj genialny w swojej prostocie, ponieważ w każdym budynku musi istnieć wentylacja. Wentylacja dosięga wszędzie, więc czemu nie mogłaby być ona elementem, przez który działa także klimatyzacja? Montaż klimatyzacji jest łatwy zwłaszcza tam, gdzie mamy już ogrzewanie nawiewowe, ponieważ wdmuchiwane powietrze może być ciepłe, ale może być też zimne, jeśli tylko odpowiednio się do tego przystosujemy.

Takie systemy są bardzo efektywne, ale trzeba oczywiście pamiętać, by wykonywać regularny serwis klimatyzacji, gdyż wszędzie tam, gdzie skrapla się woda, pojawiają się dobre warunki do rozwoju drobnoustrojów. A te są niestety dla nas szkodliwe. Przynajmniej jedno czyszczenie w roku takiego systemu to konieczność.

Firma Electro Clim ze Szczecin zajmuje się tworzeniem i instalacją specjalistycznych systemów wentylacji – https://electro-clim.com.pl/wentylacja

Zagłosuj na post
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz