Hurtownia Zabawek

Czym jest i w jakim celu stosuje się AdBlue?

AdBlue i system SCR
Płyn AdBlue to część technologii SCR

Już od kilku lat w samochodach ciężarowych oraz osobowych z silnikiem Diesla stosowany jest płyn AdBlue. We wszystkich modelach nowych samochodów oraz innych pojazdów, które poruszają się napędzane silnikami wysokoprężnymi, wykorzystywana jest technologia SCR – Selektywna Redukcja Katalityczna.

AdBlue to płyn, który jest wodnym roztworem mocznika. To dzięki niemu w katalizatorze zachodzi reakcja chemiczna, której efektem jest zmniejszenie ilości tlenków azotu w spalinach. Jakość AdBlue musi być bardzo wysoka. Nie może dojść do zanieczyszczenia płynu, gdyż grozi to uszkodzeniem systemu SCR. Cały sprzęt do AdBlue musi być bardzo wysokiej jakości. Do tego należy pamiętać, że AdBlue jest bardzo korozyjny. Z tego powodu płyn ten wymaga transportowania i przechowywania w odpowiednich zbiornikach. Bardzo dobrze sprawdza się kontener do AdBlue wyprodukowany z nieutleniającego się, nie korodującego polietylenu.

Wiele osób błędnie uważa, że AdBlue to dodatek do paliwa. AdBlue to płyn, który wlewa się w samochodzie do odrębnego zbiornika.

Storage Partners jest polską firmą produkującą zbiorniki AdBlue. Są to wysokiej jakości zbiorniki, w które służą do przechowywania i transportu roztworu mocznika – AdBlue. Jest on kluczowym elementem systemu SCR.

Zagłosuj na post
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz