Hurtownia Zabawek

Czym jest księgowość?

Księgowość
Usługa biura rachunkowe – prowadzenie pełnej księgowości

Każdy z nas na pewno słyszał słowo „księgowość”. Tak naprawdę jednak osób, które wiedzą o co chodzi z księgowością i co należy do obowiązków księgowej/księgowego jest bardzo mało.

W jakiej formie można prowadzić księgowość?

Do prowadzenia księgowości zobowiązani są wszyscy przedsiębiorcy. W jakiej jednak formie mają obowiązek prowadzić księgowość nie zostało określone. Na mocy obowiązujących przepisów prawa, są firmy, które zobowiązane są do prowadzenia pełnej księgowości, ale też takie, które mogą prowadzić księgowość uproszczoną. Do tych drugich zaliczane są firmy, dla których formą prawną jest jednoosobowa działalność gospodarcza.

Czy tworzyć dział księgowy?

Odrębny dział księgowy to rozwiązanie stosowane dzisiaj w zasadzie tylko przez duże przedsiębiorstwa. Te małe i średniej wielkości najczęściej korzystają z usług biur, które w ofercie mają między innymi usługi księgowe. Z punktu widzenia ekonomii jest to dla nich bardziej korzystne.

Jedną z usług Biura Doradztwa Ekonomicznego Constans z Krakowa jest prowadzenie pełnej księgowości oraz doradztwo podatkowe.

Zagłosuj na post
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz