Hurtownia Zabawek

Czym jest wentylacja z rekuperacją?

Komfortowa temperatura dzięki rekuperacji
Komfortowa temperatura dzięki rekuperacji

Wymiana zużytego powietrza w domu na świeże to zadanie wentylacji. W naszych domach przeważa wentylacja grawitacyjna, w nielicznych jest mechaniczna. Przybywa jednak osób, które decydują się na montaż systemu rekuperacji.

Czym jest to rozwiązanie?

W przypadku wentylacji mechanicznej z systemem rekuperacji to nie tylko wymiana powietrza w domu, która odbywa się przez okrągły rok. Zaletą tego systemu jest przede wszystkim to, że zimą można zmniejszyć koszty ogrzewania domu. Ciepło, które będzie pochodziło ze zużytego, przeznaczonego do usunięcia powietrza, zostanie wykorzystane do ogrzania zimnego powietrza, które napływa do domu z zewnątrz.

Co można zyskać?

Niższe koszty ogrzewania to nie wszystkie korzyści, które przynosi wentylacja z rekuperacją. To także czyste powietrze, w którym nie ma kurzu, wilgoci i alergenów. Dzięki temu rozwiązaniu w domu będą panować niemal idealne warunki. To rozwiązanie szczególnie dobre dla alergików.

Szczecińska firma Electro Clim specjalizuje się w projektowaniu, montażu i serwisu systemów wentylacyjnych i rekuperacyjnych. Jej pracownicy tworzą idealne rozwiązania dla budynków mieszkalnych i użytkowych.

Zagłosuj na post
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz