Hurtownia Zabawek

Duże teatry Poznania

Teatr Poznań
Poznaj cenione ośrodki kultury z Poznania

Rozrywka w postaci teatru jest jedną z najstarszych i do dziś funkcjonuje bardzo dobrze. Występy aktorów na żywo w sztuce teatralnej to niesamowite przeżycie dla kogoś, kto interesuje się sztuką. Przejdźmy jednak do tematu.

Teatr dramatyczny

Oczywiście na pierwszym miejscu nie może zabraknąć Teatru Polskiego z Poznania, który jest teatrem dramatycznym. Historia tego niezwykłego miejsca sięga 1875 roku, ciekawostką jest fakt, że to właśnie w tym roku miała miejsce uroczysta inauguracja sceny zawodowej spektaklem „Zemsty” Aleksandra Fredry.

Teatr muzyczny

Jeśli interesujecie się sztukami muzycznymi, to warto wziąć pod uwagę Teatr muzyczny z Poznania. Osoby, które kochają takie sztuki, na pewno się nie zawiodą.

Teatr to nie tylko sztuki wykonywane przez aktorów, to także opera. A jeśli chcielibyście wybrać się na ten rodzaj rozrywki, to znajdziecie takowy w Teatrze Wielkim z Poznania, który jest teatrem operowym. Jednak jego repertuar nie ogranicza się do jedynie do opery i przedstawień teatralnych. Wystawia także balety i koncerty. Zainteresowani? Poznajcie repertuar Teatru Wielkiego – https://opera.poznan.pl/pl/repertuar

Zagłosuj na post
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz