Hurtownia Zabawek

Kiedy warto sprawdzić geometrię kół?

Przegląd geometria kół
Ustawienie prawidłowej geometrii kół

Geometria kół w samochodzie nie jest problemem, którym martwilibyśmy się na co dzień i nie ma powodu do jej regularnego, profilaktycznego sprawdzania. Tym niemniej, problemy z nią związane mogą wpłynąć na bezpieczeństwo jazdy i tempo zużycia opon, przez co w określonych sytuacjach element ten powinien zostać sprawdzony. Co to za sytuacje?

Przed zakupem i po naprawie

Sprawdzanie geometrii kół powinno być wykonywane zawsze jako standardowy przegląd przed zakupem. Nigdy nie znamy prawdziwej historii samochodu i nie wiemy, czy na przykład nie uczestniczył w drobnej stłuczce. W każdym serwisie Volvo przy każdej, nawet najdrobniejszej stłuczce takie sprawdzenie zostanie nam zawsze zaproponowane, ponieważ zdarzenie drogowe zawsze może spowodować zmiany w ustawieniu kół. Częściej jednak zbieżność jest tracona w wyniku czynności z zakresu napraw mechanicznych, jakich mógł dokonać serwis volvo. Typowymi naprawami, po których pojawić się może problem ze zbieżnością to naprawy układu kierowniczego oraz naprawy zawieszenia.

Usługę sprawdzenia i korekty geometrii kół oraz innego rodzaju przeglądów i napraw samochodów można dokonać w niezależnym serwisie Volvo – Auto Serwis Loga z Poznania.

Zagłosuj na post
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz