Hurtownia Zabawek

Kilka faktów o geometrii kół

Prawidłowo ustawiona geometria kół
Prawidłowo ustawione koła zapewniają komfort z jazdy

W każdym aucie powinna być należycie ustawiona geometria kół. Tyczy się ona kilku bardzo istotnych parametrów, które wpływają na komfort jazdy, poziom bezpieczeństwa, a także ponoszone wydatki. W przypadku osób, które dopiero chcą kupić auto dobrym wyborem jest przegląd przed zakupem i sprawdzenie między innymi geometrii kół.

Właściwie ustawiona geometria kół sprawia, że pojazd prowadzi się naprawdę komfortowo. Nie jest ściągany na boki, co sprawia, że poziom bezpieczeństwa jest także na odpowiednim poziomie. Geometria kół w istotny sposób wpływa na to, jak zużywany jest bieżnik w oponach. Jeśli ustawiona jest nieprawidłowo, należy liczyć się z tym, że to zużycie będzie postępowało zdecydowanie szybciej. Podobnie jest ze zużyciem paliwa. Źle ustawiona geometria kół może przełożyć się na znaczny wzrost spalania.

Chcąc ustawić geometrię kół w samochodzie, warto wybrać dobry warsztat samochodowy. Doskonałym przykładem jest niezależny serwis Volvo z Poznania, Auto Serwis Loga, gdzie ich specjalnością jest usługa korekcji ustawienia kół oraz przegląd przed zakupem.

Zagłosuj na post
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz