Hurtownia Zabawek

Klimatyzacja i jej rodzaje

Rodzaje klimatyzacji
Obecnie istnieje wiele rodzajów klimatyzatorów

Klimatyzacja to rozwiązanie, które zapewnia nam komfort termiczny niezależnie od tego, jakie warunki atmosferyczne panują na zewnątrz budynku. Montaż klimatyzacji cieszy się rosnącą popularnością nie tylko wśród firm, ale również osób prywatnych. Jakie dostępne są obecnie rodzaje klimatyzacji?

Najprostszy podział urządzeń klimatyzacyjnych wyróżnia klimatyzatory stacjonarne oraz przenośne. Te przenośne stosowane są zawsze tam, gdzie nie jest możliwy montaż klimatyzacji na stałe. Wyposażone są w kółka, która umożliwiają ich bezproblemowe przemieszczanie. Klimatyzatory przenośne można stosować w pomieszczeniach, w których obciążenia cieplne są niewielkie bądź średnie.

Klimatyzatory dzieli się także z uwagi na sposób odbioru energii. Bazując na tym podziale, wyróżnia się systemy klimatyzacji bezpośredniego odparowania oraz systemy wody lodowej. Urządzenia oparte na tym pierwszym systemie kosztują znacznie mniej, a podczas pracy nie produkują zbyt wiele hałasu.

Jeżeli rozważasz posiadanie klimatyzacji w twoim domu lub biurze, ale nie wiesz które urządzenie będzie najodpowiedniejsze, zgłoś się do firmy Electro Clim ze Szczecina. Jej pracownicy zaproponują najlepsze rozwiązanie w kwestii doboru urządzenia i jego montażu.

Zagłosuj na post
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz