Hurtownia Zabawek

Klimatyzacja, wentylacja, pompy ciepła – co warto o nich wiedzieć?

Instalacja pompy ciepła

Klimatyzacja jest systemem, który zapewnia regulacje temperatury, wilgotność i przepływ powietrza w pomieszczeniach. W zależności od rodzaju klimatyzacji mogą to być jednostki typu split, klimatyzatory przenośne lub centralne systemy. Serwis klimatyzacji polega na okresowym przeglądzie, konserwacji i na naprawie.

Co to jest wentylacja?

Wentylacja jest procesem wymiany powietrza w pomieszczeniach i ma na celu zapewnienie odpowiedniej jakości powietrza. Dzięki niej usuwane są zanieczyszczenia, wilgoć i nadmiar ciepła i zapewnia odpowiedni poziom tlenu. Wentylacja może być grawitacyjna i mechaniczna. Istnieje także zaawansowana wentylacja mechaniczna, która pozwala odzyskać ciepło, ten proces nazywa się rekuperacją. Pozwala ona na osiągnięcie większej efektywności energetycznej.

Pompy ciepła i ich działanie

Przeznaczeniem pompy ciepła jest pozyskanie energii cieplnej ze środowiska, jej transport i przekazanie do instalacji grzewczej. Nie wymagają one codziennej obsługi, a podzielić je można biorąc pod uwagę dolne i górne źródła.

W Szczecinie profesjonalnym doradztwem, montażem oraz serwisem klimatyzacji, wentylacji i pomp ciepła specjalizuje się firma Electro Clim – https://electro-clim.com.pl.

Zagłosuj na post
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz