Hurtownia Zabawek

O operze słów kilka

Najbardziej znani twórcy oper
Poznaj największych twórców oper

Opera jest jednym z gatunków muzycznych. Jej historia nie jest tak długa, jak historia teatru. Pierwsza opera została skomponowana dopiero na przełomie XVI i XVII wieku. Za twórcę pierwszej opery został uznany Włoch Jacopo Peri. Miłośników tego gatunku muzycznego jest na całym świecie tysiące. Nie brakuje ich także w naszym kraju. Niektóre z dzieł operowych są tak znane, że nawet osoby, które tym gatunkiem muzycznym się nie interesują są w stanie zanucić kilka taktów popularnej arii.

Jednym z największych kompozytorów oper jest Wolfgang Amadeusz Mozart. Ten genialny kompozytor skomponował opery, które wciąż są wystawiane na największych scenach operowych całego świata. Mistrzem opery byli oczywiście również Włosi. W gronie wybitnych kompozytorów włoskich, którzy zasłynęli głównie ze swoich dzieł operowych są między innymi Giuseppe Verdi i Giacomo Puccini. Wielkim polskim kompozytorem oper jest Stanisław Moniuszko.

Na scenie Opery Poznań, największego teatru operowego z stolicy Wielkopolski, można zobaczyć najsłynniejsze dzieła klasycznych europejskich mistrzów operowych – https://opera.poznan.pl/

Zagłosuj na post
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz