Hurtownia Zabawek

Odbiór mieszkania a wada istotna

Odbiór mieszkania od dewelopera Poznań

Od lipca 2022 roku jest nowa ustawa deweloperska. Co więcej, można odnieść wrażenie, że nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. O szczegółach można powiedzieć wiele, ale na pewno jedną z istotnych kwestii jest wada istotna.

Odmowa odbioru mieszkania

Jeśli można mówić o wadze istotnej, to znaczy, że odbiór mieszkania od dewelopera nie jest konieczny. Przez wadę istotną należy rozumieć sytuację, w której użytkowanie mieszkania jest niemożliwe lub znacząco utrudnione. Za przykład mogą posłużyć choćby problemy z konstrukcją dachu czy ścianami.

Bardzo ważne jest też to, że można mówić o protokole odbioru. W protokole tym może pojawić się uznanie wady, jak i brak uznania. Uznanie wady (czy też wad) równoznaczne jest z koniecznością wykonania działań naprawczych. Ponadto czas to 30 dni od momentu podpisania protokołu.

Dlatego też dobrze jest korzystać z usług ludzi, którzy cieszą się dużym uznaniem. Wystarczy zwrócić uwagę na tę poznańską firmę „Sprawdź i Zamieszkaj”. Wszelkie szczegóły dostępne są pod adresem – https://sprawdzizamieszkaj.pl.

Zagłosuj na post
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz