Hurtownia Zabawek

Opera – jeden z gatunków muzycznych

Historia opery
Wolfgang Amadeusz Mozart – największy kompozytor operowy

Wśród gatunków muzycznych jest między innymi opera. Jest to gatunek, którego historia liczy kilkaset lat. Początki opery sięgają przełomu XVI i XVII wieku. Mimo upływu tak wielu lat w dalszym ciągu jest to gatunek muzyczny cieszący się ogromną popularnością.

Ciekawe jest to, że nawet osoby, które na co dzień nie interesują się tego typu muzyką są w stanie wymienić nazwisko przynajmniej jednego wielkiego kompozytora opera. Jednym z tych owianych największą sławą i legendą jest Wolfgang Amadeusz Mozart. Jednym z jego dzieł operowych jest „Czarodziejski flet”. W Polsce opery komponował między innymi Stanisław Moniuszko. Zasłużył on nawet na miano ojca opery narodowej. Jest on autorem kilku wielkich dzieł operowych. Najsłynniejsza z nich to „Halka”. Współczesnym twórcą oper był zmarły kilka miesięcy temu Krzysztof Penderecki. W jego dorobku jest między innymi opera zatytułowana „Diabły z Loudun”.

W Poznaniu znanym teatrem operowym jest Teatr Wielki im. S Moniuszki, który często jest nazywany Operą Poznań – https://opera.poznan.pl/

Zagłosuj na post
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz