Hurtownia Zabawek

Położna – postać niezastąpiona w opiece nad matką i noworodkiem

Położna to osoba, której obowiązkiem jest opieka nad kobietami nie tylko podczas porodu. Towarzyszy przyszłej matce od początku ciąży, udzielając informacji na temat rozwoju płodu oraz zmian zachodzących w jej organizmie. Następnie nadzoruje przebieg akcji porodowej, dbając o bezpieczeństwo matki i dziecka oraz wspiera rodzącą emocjonalnie.

Jakie zadania ma położna po porodzie?

Położna po porodzie pomaga świeżo upieczonej matce w nauce karmienia piersią i pielęgnacji noworodka oraz kontroluje jego stan zdrowia. Ważnym elementem opieki poporodowej są domowe wizyty położnej. W ich trakcie położna sprawdza, jak przebiega rekonwalescencja matki oraz bada dziecko, diagnozując ewentualne problemy z rozwojem

Chustonoszenie – sposób na opiekę nad dzieckiem z korzyścią dla matki i dziecka

Położna służy radą również w temacie chustonoszenia. Ta metoda pozwala matce trzymać malucha blisko siebie, mając wolne ręce, by móc wykonywać inne czynności. Niemowlę noszone w chuście jest spokojniejsze, szybciej zasypia i łatwiej złagodzić jego bóle brzucha wywołane kolką. Szukając wykwalifikowanej położnej, która pomoże w wyżej opisanych kwestiach, warto skorzystać z usług pani Natalia Antonić – https://troskliwirodzice.com.

Zagłosuj na post
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz