Hurtownia Zabawek

Pompa ciepła: nowoczesne ogrzewanie domu

Pompy ciepła - nowoczesne ogrzewanie
Pompy ciepła to nowoczesne ogrzewanie

Większość właścicieli domów jednorodzinnych ogrzewa swoje domy czerpiąc ciepło z tradycyjnego, opalanego kotłem węgla. Bardzo nowoczesnym, ale jeszcze mało w naszym kraju popularnym rozwiązaniem są pompy ciepła.

Pompy ciepła to urządzenia, które wykorzystują energię słoneczną. Może ona być czerpana przez nie z zewnętrznego powietrza, wody gruntowej lub gruntu. Dolne źródła ciepła to miejsca, w których energia słoneczna jest magazynowana. Górne źródła ciepła to instalacja grzewcza. Aby ciepło mogło zostać dostarczone do instalacji grzewczej niezbędne jest podłączenie pompy do instalacji elektrycznej. Wybór typu pompy ciepła zależy od kilku czynników. O wybraniu typu pompy decyduje na przykład wielkość działki, na której zbudowany jest dom oraz poziom, na którym występują wody gruntowe. Wybierając pompę należy wziąć pod uwagę także swoje możliwości finansowe. Najtańszym i jednocześnie najmniej problematycznym w montażu rozwiązaniem są pompy powietrze-powietrze.

Firma Klimex z Gorzowa Wielkopolskiego posiada w swojej ofercie projektowanie i montaż pomp ciepła oraz systemów wentylacji. Stworzą idealnie dopasowany projekt dla każdego domu.

Zagłosuj na post
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz