Hurtownia Zabawek

Rekuperacja. Na czym polega i czy się opłaca?

Rekuperacja w biurze
Regularny serwis rekuperacji to gwarancja sprawności systemu

Montaż systemu rekuperacji pozwala nam mechanicznie odzyskać ciepło, które w przypadku braku tego systemu zostałoby utracone.

Sam montaż klimatyzacji pozwala nam lepiej filtrować powietrze, którym oddychamy. Sama rekuperacja będąc wentylacją mechaniczną, opiera się na ruchu powietrza, które wytwarzane jest przez urządzenie zwane rekuperatorem. Rekuperator umożliwia kontrolowanie ruchu powietrza nawiewanego i usuwanego z pomieszczeń oraz odzyskiwanie ciepła, z nagrzanego już, jednak brudnego powietrza.

Kluczem do właściwego działania jest odpowiedni serwis systemu rekuperacji. Dlatego najlepiej jest podczas montażu skorzystać z oferty właściwej firmy, która zainstaluje nam poprawnie w domu rekuperator. Tym samym możliwa będzie właściwa wymiana powietrza w naszym domu na czyste, przy jednoczesnym odzyskaniu ciepła. W ten sposób możemy zaoszczędzić nawet do siedemdziesięciu procent kosztów ogrzewania.

Posiadanie systemu rekuperacji to oszczędność na wydatkach na ogrzewanie domu, dlatego warto robić regularne przeglądy tego urządzenia. Specjalnością firmy Electro-Clim ze Szczecina jest naprawa i serwis rekuperacji oraz innych systemów poprawiających jakość powietrza w budynkach.

Zagłosuj na post
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz