Hurtownia Zabawek

Tani prąd z własnej elektrowni słonecznej

Prąd ze słońca
Produkcja prądu ze słońca

Ceny prądu z roku na rok są wyższe. Do tego produkcja energii elektrycznej tradycyjnymi metodami bardzo negatywnie wpływa na środowisko naturalne. Wiele obaw wzbudzają także elektrownie jądrowe. Rośnie za to zainteresowanie instalacjami fotowoltaicznymi, które przekształcają emitowaną przez słońce energię w energię elektryczną.

Możliwości, jakie daje fotowoltaika wykorzystywane są od lat w wielu krajach Europy Zachodniej i w USA. Na terenie Stanów Zjednoczonych jeszcze w XX wieku została zbudowana gigantyczna elektrownia słoneczna. W Polsce budową instalacji fotowoltaicznych zainteresowane są głównie osoby prywatne. Instalacje fotowoltaiczne są obecnie o wiele tańsze niż trzy czy cztery dekady temu. Do tego, aby móc zbudować mikroelektrownię słoneczną o mocy nie przekraczającej 40 kW nie są potrzebne żadne zezwolenia. W wielu gminach osoby zdecydowane na montaż instalacji fotowoltaicznej mogą liczyć na dofinansowanie.

Jeżeli chcesz mieć mniejsze rachunki za prąd i mieć mały wkład w ochronę środowiska, zamontuj panele fotowoltaiczne na swoim domu. Poznańska firma remontowo-budowlana Putmajster zajmuje projektowaniem i instalacją systemu fotowoltaicznego na każdym rodzaju budynku.

Zagłosuj na post
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz