Hurtownia Zabawek

Teatr w Poznaniu – najlepsze spektakle, które warto zobaczyć w 2024

Obecny rok przyniósł zaskakująco wiele interesujących premier teatralnych i operowych, które sprawiają, że życie kulturowe Poznania rozkwita. Na początek, warto zerknąć na repertuar teatru, gdzie wystawiane będą przede wszystkim zachwycające balety. Miejscem, które przoduje pod tym względem jest Teatr Wielki w Poznaniu. To właśnie tutaj wystawiany będzie m.in. „Don Kichot” czy inspirowany dramatem Molièra „Don Juan”.

Jeśli chodzi o klasyczne spektakle, wybrać warto się na spektakl oparty na filmie Paola Genovesego „Dobrze się kłamie”. To jednak nie wszystko, co mają do zaoferowania teatry w Poznaniu.

Co ciekawego zobaczyć w tatrze w Poznaniu? Najważniejsze spektakle, koncerty i balety

Teatr Polski oferuje m.in. nawiązujący do aktualnych wydarzeń spektakl „Haga”, w któym dziesięciu skazanych najwyższych rosyjskich przywódców spędza czas w holenderskim więzieniu, zastanawiając się, na kogo zrzucić winę.

Oprócz tego, poznański teatr to miejsce, w którym w sezonie letnim królować będzie opera. Carmen Georges’a Bizeta w Teatrze Wielkim to jedna z najbardziej znanych oper, a jej wystawienie w Poznaniu będzie miało miejsce w maju 2024 roku.

Zagłosuj na post
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz