Hurtownia Zabawek

Teatry w Poznaniu, czyli gdzie znaleźć widowiskowe spektakle

Opera w Poznaniu
Poznańskie teatry mają dużo zaoferowania

Poznań jest dużym miastem z licznymi instytucjami kultury. Do takich organizacji należą między innymi teatry, które cieszą się w Poznaniu powszechną renomą. Zatem gdzie konkretnie warto udać się w wolnym czasie i obejrzeć różnorodne spektakle? Oto lista przykładowych poznańskich teatrów:

Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

Ta kultowa placówka z pewnością przypadnie do gustu wielbicielom opery. Teatr Wielki to miejsce z ponad stuletnią tradycją oraz zajmuje ważną pozycję zarówno na polskiej, jak i europejskiej mapie operowej. Repertuar teatru jest znacząco rozbudowany, a opera zasłynęła z sięgania po współczesne realizacje sceniczne. Co więcej, dzięki udziałowi w projekcie OperaVision, poznańska opera ma możliwość udostępniania swoich spektakli online na platformie streamingowej. Teatr niejednokrotnie został wyróżniony licznymi nagrodami, a jego szczególnym osiągnięciem jest nominacja w trzech kategoriach prestiżowej nagrody Opera Awards. Istotnym spektaklem wystawianym przez teatr jest „Paria”, który został nominowany w pięciu kategoriach Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury.

Teatr Polski w Poznaniu

Historia tego miejsca sięga do XIX wieku. Teatr powstał w 1875 roku i działa dotychczas w centrum Poznania. Przedsięwzięcie powstało z inicjatywy mieszkańców miasta. Nie bez powodu umieszczono napis „Naród sobie” na frontonie teatru, lokalna społeczność chciała podkreślić, że teatr ma dla nich znaczenie Sceny Narodowej oraz był symbolem polskiej kultury. Obecnie w teatrze można zobaczyć różnorodne spektakle, takie jak „Hamlet”, „Morderstwo (w) Utopii” czy ”28 dni”.

Teatr Nowy w Poznaniu

Teatr został założony w 1973 roku przez Izabellę Cywińską. Od tamtej pory wziął udział w licznych wyjazdach na festiwale kulturowe oraz zdobył wiele nagród za różnorodne spektakle. Patronem placówki jest Tadeusz Łomnicki, który zmarł na scenie podczas próby “Króla Leara”. Teatr posiada kilka scen o różnych wielkościach. Repertuar jest bardzo zróżnicowany, znajdą się w nim sztuki takie jak “Pan Tadeusz”, “Prezydentki”, “Matka” oraz wiele innych.

Zagłosuj na post
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz