Hurtownia Zabawek

Technologia SCR w trosce o środowisko naturalne

Technologia SCR i AdBlue
Stosowanie AdBlue wspomaga ochronę środowiska

Selektywna Redukcja Katalityczna to technologia, która została opracowana w celu zmniejszeni ilości tlenków azotu, które wraz ze spalinami emitowanymi przez samochody z silnikami Diesla trafiają do atmosfery. Stosowanie technologii SCR w celu oczyszczania spalin ze szkodliwych związków wymaga używania AdBlue – wodnego roztworu mocznika. Pod wpływem wysokiej temperatury w katalizatorze zachodzą reakcje chemiczne. Ich końcowym wynikiem jest para woda i wolny azot, które nie są już szkodliwe dla środowiska.

AdBlue jest substancją całkowicie bezpieczną dla ludzi i środowiska. Zagraża jedynie wszystkich metalowym przedmiotom, gdyż jest bardzo korozyjny. Uzupełniając AdBlue w zbiorniku znajdującym się w samochodzie musi zachować szczególną ostrożność. Wysoka korozyjność sprawia, że zbiorniki do AdBlue na stacjach benzynowych są wykonywane z polietylenu. Producenci oferują także zbiorniki do AdBlue typu kontenerowego.

W Polsce zbiorniki te wytwarza firma Storage Partners – https://storage-partners.com/pl/zbiorniki-kontenery-pojemniki-pompy-adblue

Zagłosuj na post
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz