Hurtownia Zabawek

W jakim celu stosuje się AdBlue?

Ciężarówka z systemem Adblue
Ciężarówka z systemem Adblue

AdBlue – tak nazywa się wodny roztwór mocznika. W samochodach ciężarowych w silnikiem Diesla stosowany jest od 2006 roku. W 2012 roku Adblue system pojawił się także w nowych samochodach osobowych z wysokoprężnym silnikiem.

Zadanie, które wykonuje AdBlue

W zasadzie jest ono tylko jedno, ale niezwykle ważne. AdBlue ma za zadanie zmniejszyć ilość tlenków azotu, które wraz ze spalinami trafiały do atmosfery i powietrza, którym oddychamy. Przed katalizatorem, który znajduje się we nowych samochodach z silnikiem Diesla umieszcza się wtrysk AdBlue. Pod wpływem wysokiej temperatury wodny, czysty roztwór mocznika zostaje zamieniony w amoniak, który następnie wchodzi w reakcję z tlenkami azotu. Są one rozbijane na parę wodną i azot.

Konieczne akcesoria do AdBlue

To płyn, który jest bardzo korozyjny. Do przechowywania i dystrybucji potrzebny jest specjalny kontener do AdBlue o konstrukcji, która uniemożliwi zanieczyszczenie roztworu mocznika.

Storage Partners jest firmą produkującą zbiorniki do AdBlue w wielu opcjach objętościowych, służących do przechowywania i transportu tego środka. Ponadto tworzy również pompy do jego dystrybucji.

Zagłosuj na post
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz