Hurtownia Zabawek

Wentylacja czy rekuperacja – co wybrać?

Wentylacja Szczecin
Wentylacja z rekuperacją to dobre połączenie

Zarówno w domu jak i w mieszkaniu ważnym elementem jest odpowiednia wentylacja. Dzięki niej w pomieszczeniach jest zapewniony jest odpowiedni przepływ powietrza. Odprowadza również nadmiar wilgoci, dzięki czemu nie ma problemu z zaparowanymi oknami. Kupując mieszkanie nie mamy zbyt wielkiego wpływu na rodzaj wentylacji, który jest w nim wykorzystany. Inaczej ma się sprawa w przypadku budowy domu. Tutaj możemy sami zdecydować.

Wentylacja – wady i zalety

Możemy wybrać dwa typy wentylacji – grawitacyjną i mechaniczną. Ta pierwsza nie wymaga zasilania. Zaletą wentylacji jest też jej cena. Jest zdecydowanie tańsza od rekuperacji. Niestety wiąże się to z mniejszą wydajnością.

A może rekuperacja?

Jej zaletą jest to, że odzyskuje ciepło. Pomaga też oczyszczać powietrze. Jeśli interesuje nas rekuperacja, Szczecin jest dobrym miejscem na znalezienie fachowców. Warto zajrzeć na stronę https://electro-clim.com.pl/rekuperacja, gdzie znajdziemy ofertę firmy Electro Clim, która zajmuje się rekuperacją. Dobrze zamontowana instalacja będzie służyć nam przez długi czas. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się większym komfortem w naszym domu.

Zagłosuj na post
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz