Hurtownia Zabawek

Dlaczego warto stosować AdBlue?

Kontener do Adblue
Kontener z pompą do dystrybucji AdBlue na stacji paliw

Już od kilku lat producenci samochodów osobowych i ciężarowych z silnikami Diesla muszą stosować w nich system Selektywnej Redukcji Katalitycznej. W skrócie to po prostu technologia SCR. Stosowanie SCR ma na celu zmniejszenie ilości tlenków azotu w spalinach emitowanych przez te pojazdy. Użytkownicy pojazdów, w których zastosowano technologię SCR muszą stosować wodny roztwór mocznika znany jako AdBlue. Trafia on do katalizatora, gdzie wywołuje szereg reakcji chemicznych. Końcowym ich produktem jest azot i para wodna. Substancje te nie są już szkodliwe.

AdBlue sam w sobie to także substancja bezpieczna dla ludzi i środowiska naturalnego. Jest jednak substancją składającą się w dużej części z wody, dlatego jest wyjątkowo korozyjnym płynem. Do transportowania, magazynowania i dystrybucji wykorzystuje się zbiorniki wykonane najczęściej z stali nierdzewnej lub polietylenu. Aby nie doszło do zanieczyszczenia AdBlue, co grozi uszkodzeniem katalizatora, zbiorniki do AdBlue mają dwupłaszczową konstrukcję.

Doskonałej jakości kontenery z pompą dla stacji paliw i firm transportowych, cysterny oraz mieszalniki do produkcji AdBlue są częścią oferty polskiej firmy Storage Partners – https://storage-partners.com/pl/zbiorniki-kontenery-pojemniki-pompy-adblue

Zagłosuj na post
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz