Hurtownia Zabawek

Jak zaplanować instalacje elektryczne i rozmieszczenie gniazdek?

Usługi elektryczne Poznań
Profesjonalny elektryk przy pracy

Podczas budowy domu w Poznaniu musimy zaplanować w każdym pomieszczeniu miejsce, gdzie będą znajdowały się gniazdka i włączniki. To zadanie tylko na pierwszy rzut oka wydaje się proste. Kiedy jednak do niego siądziemy i zaczniemy planować instalacje elektryczne w naszym domu, to natrafimy na szereg problemów. Podstawowy jest taki, że planując ułożenie gniazdek, już powinniśmy widzieć, gdzie będą stały meble.

Różne pomieszczenia, różne wymagania

Podstawową cechą wszystkich pomieszczeń jest oświetlenie główne. Może być to jedno źródło światła, lub w przypadku większych pomieszczeń dwa, a nawet trzy. Innym często spotykanym rodzajem oświetlenie jest dodatkowe oświetlenie jak lampka przy biurku, kinkiet na ścianie czy też lampa stojąca na podłodze. Planując konkretne miejsca dla takich lamp, powinniśmy blisko nich zaplanować gniazdka. Warto również zadbać o większą ilość gniazdek na przykład w miejscu, gdzie jest biurko (podłączenie komputera i monitora) czy też w miejscu, gdzie planujemy ustawienie szafki ze sprzętem RTV.

Prawdziwą pomocą i wielkim wsparciem w kwestii instalacji elektrycznych są pracownicy firmy Putmajster z Poznania, którzy realizują szeroką rozumiane usługi elektryczne – https://putmajster.pl/instalacje-pomiary-elektryczne

Zagłosuj na post
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz