Hurtownia Zabawek

Systemy AdBlue w pojazdach – skuteczny sposób na walkę z zanieczyszczeniem powietrza

Technologia SCR
AdBlue na pomoc w ochronie czystości powietrza

Sprzęt DEF do odprowadzania spalin – dlaczego stał się tak powszechny?

DEF to nic innego jak płyn podawany w odpowiednich warunkach i ilości silnikom diesla w celu zmniejszenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Zanieczyszczenie powietrza spowodowane jest bardzo intensywną emisją m. in. tlenków azotu, która mocno wzrosła w ostatnich latach. Z powodu ogromnego rozwoju gospodarczego, świat zobowiązany jest podjąć wyraźne kroki w celu redukcji emisji tlenków azotu. Sprzęt DEF był do niedawna praktyką stosowaną jedynie w ciężarówkach oraz ciężkich maszynach budowlanych, jednak od kilkunastu lat jest powszechnie stosowany w samochodach osobowych z silnikiem diesla. Obecnie zdecydowana większość samochodów osobowych z silnikami diesla posiada zbiorniki do AdBlue oraz inne eko-systemy.

Szkodliwość spalin dla naszego zdrowia

Ponad 20 lat temu popularność samochodów z silnikami wysokoprężnymi osiągnęła szczyt co sprawiło, że powietrze w miastach stało się bardzo zanieczyszczone. Wraz ze spalinami z silnika diesla wydalane są cząstki stałe, które są trujące dla naszego organizmu. Są tak małe, że bez problemu przedostają się do ludzkiego układu oddechowego, a nawet krwionośnego. Z tego powodu stosowanie systemów oczyszczania spalin w samochodach jest niezwykle ważne. Producenci zbiorników na AdBlue pracują nad coraz bardziej nowoczesnymi rozwiązaniami, w celu redukcji emisji szkodliwych gazów spalinowych.

AdBlue jako niezbędna część technologii SCR bierze udział w oczyszczaniu dieselowskich spalin – https://storage-partners.com/en/what-is-adblue-2

Zagłosuj na post
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz