Hurtownia Zabawek

Klimatyzacja bez zewnętrznego wymiennika ciepła

Klimatyzacja do domu
Wybór odpowiedniego klimatyzatora do domu ma znaczenie

Klasyczny system klimatyzacji składa się z dwóch elementów: jednostki wewnętrznej i jednostki zewnętrznej. Element wewnętrzny wymienia powietrze, a element zewnętrzny zawiera sprężarkę, skraplacz i zawór rozprężny. Taki podział ułatwia montaż klimatyzacji, sprawia, że serwis klimatyzacji jest łatwiejszy, a do tego podnosi efektywność całego rozwiązania. W wielu wypadkach nie ma jednak możliwości zamontowania takiego systemu klimatyzacji, często określanego mianem klimatyzacji typu split. Na szczęście istnieją też klimatyzatory składające się z pojedynczych elementów.

Klimatyzator jako pojedynczy element

Niestety, w tych przypadkach cały czas pozostaje problem wymiany ciepła. Kiedy działa rekuperacja, zużyte powietrze jest wyrzucane na zewnątrz. Klasyczna klimatyzacja ciepło oddaje bezpośrednio na zewnątrz budynku. W systemach składających się z jednej jednostki gorące powietrze musi być wydmuchiwane przez specjalny przewód lub magazynowane, na przykład w wymiennym zbiorniku wody.

Jeżeli chcesz zamontować klimatyzację w swoim domu, ale nie wiesz, które urządzenie lub system będzie odpowiedni, zgłoś się do firmy Electro Clim ze Szczecina. Jej pracownicy doradzą wybrać najlepsze rozwiązanie do twojego domu, a w przyszłości zajmą się także serwisem klimatyzacji.

Zagłosuj na post
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz